Who’s Coming BITNW

2018 Best in the Northwest Teams

CLICK HERE TO SEE WHO’S COMING IN 2018

 

Who Played in 2017

2017 19u Teams

  1. Bandits
  2. NW Premier – Post Falls, ID
  3. Northstars
  4. Shadle AAA – Spokane, WA
  5. Spokane Expos – Spokane, WA – CHAMPION

2017 16u Teams 

  1. Complete Athletes Toros – CHAMPION
  2. CD’A Lumbermen – Couer d’Alene, ID
  3. Lethbridge Lakers – Lethbridge, AB
  4. NI ALB Post 15
  5. Shadle AA – Spokane, WA
  6. Spokane Expos – Spokane, WA

2017 14u Teams

  1. Billings Crushers – Billings, MT
  2. Billings Rippers – Billings, MT
  3. CD’A Lumbermen – Couer d’Alene, ID
  4. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  5. Lethbridge Jr Bulls – Lethbridge, Alberta – CHAMPION
  6. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  7. Pullman Pilots – Pullman, WA
  8. Spokane Expos – Spokane, WA
  9. Spokane Jackhammers – Spokane, WA

2017 13u Teams

  1. Academy Angels – Spokane, WA
  2. Braves – Spokane, WA
  3. Big River Baseball – Pasco, WA
  4. Billings Rippers – Billings, MT
  5. CD’A Lumbermen – Couer d’Alene, ID
  6. Edge Baseball Club (Blue) – Spokane Valley, WA
  7. Edge Baseball Club (Orange) – Spokane Valley, WA
  8. Lethbridge Jr Bulls – Lethbridge, Alberta
  9. NW Premier – Post Falls, ID
  10. Olympic Crosscutters – Sequim, WA
  11. Pasco Fury – Pasco, WA
  12. PFBC – Post Falls, ID
  13. River Bandits – Moses Lake, WA
  14. Spokane Expos Black – Spokane, WA – CHAMPION
  15. Spokane Expos Fitzpatrick – Spokane, WA
  16. Spokane Expos Red – Spokane, WA
  17. Spokane M’s – Spokane, WA

 

2017 12u Teams

  1. 406 Xplosion – Billings, MT
  2. Bitterroot South – Victor, MT
  3. Diamond Dawgs – Spokane, WA
  4. Dodgers – Spokane, WA
  5. Eastmont – E. Wenatchee, WA
  6. Edge Baseball Club (Blue) – Spokane Valley, WA
  7. Edge Baseball Club (Orange)  – Spokane Valley, WA
  8. Lethbridge Jr Dawgs – Lethbridge, Alberta
  9. Lewiston Legends – Lewiston, ID
  10. Missoula Bandits – Missoula, MT
  11. Moses Lake Maniacs – Moses Lake, WA
  12. NW Premier – Post Falls, ID
  13. Northwest Prospects – Tacoma, WA – CHAMPION
  14. Okotoks Dawgs – Okotoks, Alberta
  15. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  16. Spokane American Red – Spokane, WA
  17. Spokane Americans Blue – Spokane, WA
  18. Spokane Blues – Spokane, WA
  19. Spokane Valley Royals – Spokane Valley,WA
  20. The Fish – Whitefish, MT

2017 11u Teams

  1. Billings Rattlers – Billings, MT
  2. Bitterroot South Valley – Victor, MT
  3. Crusaders – Spokane, WA
  4. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  5. Eastmont Allstars – East Wenatchee, WA
  6. Farmers – Chelan, WA
  7. Freeman Dawgs – Rockford
  8. Garco Baseball – Spokane, WA
  9. Diamond Dawgs – Spokane,WA
  10. Lethbridge Jr Dawgs – Lethbridge, Alberta
  11. Pasco Dawgs – Pasco, WA
  12. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  13. Spokane Mets – Spokane, WA
  14. Spokane Valley Royals – Spokane Valley, WA
  15. Treasure Valley Elite – Meridian, ID – CHAMPION

2017 10u Teams

  1. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  2. American Red – Spokane, WA
  3. Generals – Spokane, WA
  4. Hayden Norsemen – Hayden, ID
  5. Lethbridge Jr Dawgs – Lethbridge, Alberta
  6. Mavericks – Spokane,WA
  7. Missoula Bandits – Missoula, MT
  8. Moses Lake 10u – Moses Lake, WA
  9. O-Town Bombers – Othello, WA
  10. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  11. Showtime – Bonney Lake,WA
  12. Spokane Americans Blue – Spokane, WA
  13. Spokane Cubs – Spokane, WA
  14. Spokane Musketeers – Spokane, WA – CHAMPION
  15. Spokane Orioles – Spokane, WA

2017 9u Teams 

  1. Garco Baseball – Spokane, WA
  2. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  3. Hayden Norseman – Hayden, ID
  4. Kennewick American All Stars – Kennewick WA – CHAMPION
  5. Liberty Lake Elite – Liberty Lake, WA
  6. Missoula Muddawgs – Missoula,MT
  7. Moses Lake 9u – Moses Lake, WA
  8. O-Town Bombers – Othello, WA
  9. Rock Creek Select – Ravensdale, WA
  10. Spokane Expos – Spokane, WA
  11. Spokane Valley Cannons – Spokane Valley, WA