Who’s Coming Cinco

2018 Cinco de Mayo Teams

 

CLICK HERE TO SEE WHO’S COMING IN 2018

 

WHO CAME IN 2017

2017 13u Teams

  1. Academy Angels – Spokane, WA
  2. Big River Baseball – Pasco, WA
  3. Braves – Spokane, WA
  4. Butte Rats – Butte, MT
  5. CD’A Lumbermen – Couer d’Alene, ID
  6. Edge Baseball Club (Blue) – Spokane Valley, WA
  7. Edge Baseball Club (Orange) – Spokane Valley, WA
  8. Kennewick Heat – Kennewick, WA
  9. Kenewick Rangers – Kennewick, WA
  10. Missoula Bandits – Missoula,MT
  11. Missoula Mud Dawgs – Missoula, MT
  12. Montana Legends – Livingston, MT
  13. Northwest Premier – Post Falls, ID
  14. Palouse Bandits – Moscow, ID
  15. PFBC – Post Falls, ID
  16. Spokane Expos Black – Spokane, WA – CHAMPION
  17. Spokane Expos Red – Spokane, WA
  18. Spokane M’s – Spokane, WA
  19. Wenatchee Warriors – Wenatchee,WA

 

2017 12u Teams

  1. Academy Angels – Spokane, WA
  2. Calgary Bandits – Calgary, Canada
  3. Calgary Coyotes – Calgary, Canada
  4. Diamond Dawgs – Spokane, WA
  5. Dirty Water – Butte, MT
  6. Dodgers – Spokane, WA
  7. Edge Baseball Club (Blue) – Spokane Valley, WA
  8. Edge Baseball Club (Orange) – Spokane Valley, WA
  9. Great Falls Lightning – Great Falls, MT
  10. Lewiston Legends – Lewiston, ID
  11. Mets – Spokane, WA
  12. Missoula Bandits – Missoula,MT
  13. Moses Lake Maniacs – Moses Lake, WA
  14. Moscow Generals – Moscow, ID
  15. NW Premier BBC – Post Falls, ID – CHAMPION
  16. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  17. RiverRidge Hardware – Cheney, WA
  18. Spokane Americans Blue – Spokane, WA
  19. Spokane Americans – Red – Spokane,WA
  20. Spokane Blues – Spokane, WA
  21. Spokane Valley Royals – Spokane Valley, WA
  22. The Fish – Whitefish, MT
  23. Wenatchee Riverhawks – Wenatchee,WA

 

2017 11u Teams

  1. Butte Uptop Miners – Butte, MT
  2. Calgary Coyotes – Calgary, AB Canada
  3. Columbia Reach – Richland, WA
  4. Crusaders – Spokane,WA
  5. Diamond Dawgs – Spokane,WA
  6. Demarini Renegades – Port Orchard, WA
  7. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  8. Eastmont Aces – Wenatchee, WA – CHAMPION
  9. Farmers 11u – Chelan, WA
  10. Freeman Dawgs – Rockford, WA
  11. Garco Baseball – Spokane, WA
  12. Generals – Moscow, ID
  13. Missoula Bandits – Missoula,MT
  14. Montana Vigilantes – Belgrade,MT
  15. North Idaho Jacks 11u – Hayden, ID
  16. Pasco Dawgs – Pasco, WA
  17. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  18. Showoff Baseball Club – Moses Lake,WA
  19. Spokane Valley Royals – Spokane Valley, WA
  20. Spokane Mets – Spokane, WA
  21. Wenatchee Riverhawks – Wenatchee, WA

 

2017 10u Teams 

  1. American Red – Spokane, WA – CHAMPION
  2. CDA Blaze – Couer d’Alene, ID
  3. Demarini Renegades – Port Orchard, WA
  4. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  5. Generals Baseball – Moscow, ID
  6. Lc Elite – Lewiston, ID
  7. Mavericks – Spokane,WA
  8. Missoula Bandits – Missoula, MT
  9. Missoula Mud Dawgs – Missoula,MT
  10. Moses Lake 10u – Moses Lake, WA
  11. Post Falls Baseball Blub – Post Fall ID
  12. Rock Creek Select – Ravensdale, WA
  13. Sandpoint Sasquatch – Sandpoint, ID
  14. Spokane Americans Blue – Spokane, WA
  15. Spokane Cubs – Spokane, WA
  16. Spokane Musketeers – Spokane, WA
  17. Spokane Bandits – Spokane, WA
  18. Spokane Orioles – Spokane, WA
  19. The Raniers – Wenatchee, WA
  20. Tri City Storm – Pasco, WA

 

2017 9u Teams 

  1. Garco Baseball – Spokane, WA
  2. Missoula Muddawgs – Missoula, MT
  3. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  4. Liberty Lake Elite – Liberty Lake, WA – CHAMPION
  5. Moses Lake 9u – Moses Lake, WA
  6. Rock Creek Select – Ravensdale, WA
  7. O-Town Bombers – Othello, WA
  8. Spokane Cubs – Spokane, WA