Who’s Coming Memorial Day

2017 Memorial Day Super Bash Teams

(Teams will be updated once a week)

14u Teams (16 teams max)

  1. 406 Flyers – Billings, MT
  2. CD’A Lumbermen – Couer d’Alene, ID
  3. Eastmont Stars Baseball – Wenatchee, WA
  4. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  5. Legends – Monroe, WA
  6. Pendleton Bucks – Pendleton, OR
  7. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  8. Pullman Pilots – Pullman, WA
  9. Spokane Expos – Spokane, WA
  10. Spokane Jackhammers – Spokane, WA
  11. Vandals – Spokane, WA
  12. Great Falls Thunder – Great Falls, MT

 

13u Teams (12 teams max- EXTENDED to 24 teams max )

  1. 406 Flyers – Billings MT
  2. Academy Angels – Spokane, WA
  3. Big River Baseball – Pasco,WA
  4. Billings Regulators XV – Billings, MT
  5. Braves – Spokane, WA
  6. Butte Rats – Butte,MT
  7. CD’A Lumbermen – Couer d’Alene, ID
  8. Edge Baseball Club (Blue) – Spokane Valley, WA
  9. Edge Baseball Club (Orange) – Spokane Valley, WA
  10. Helena 13u All-Stars – Helena, MT
  11. Keneewick Heat – Kennewick, WA
  12. Missoula Bandits – Missoula, MT
  13. Missoula Mud Dawgs – Missoula, MT
  14. Montana Legends – Livingston, MT
  15. Pendleton Black Sox – Pendleton, OR
  16. PFBC – Post Falls, ID
  17. Sandlot Squad – Davenport, WA
  18. Seattle Bombers – Seattle, WA
  19. Spokane Expos – Spokane. WA
  20. Spokane Expos Red – Spokane, WA
  21. Spokane Expos Fitzpatrick – Spokane, WA
  22. Spokane M’s – Spokane, WA

 

12u Teams (16 teams max: EXTENDED to 20 teams max)

  1. 406 Flyers – Billings,MT
  2. Academy Angels – Spokane, WA
  3. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  4. Dodgers – Spokane, WA
  5. Helena 12u All-Stars – Helena, MT
  6. Kennewick Heat – Kennewick, WA
  7. Kennewick National 12UAS – Kennewick, WA
  8. Legends 12u Green – Monroe, WA
  9. Lewiston Legends – Lewiston, ID
  10. Moscow Generals – Moscow, ID
  11. River Ridge Hardware – Cheney, WA
  12. Seattle Bombers – Seattle, WA
  13. Snohomish Select HAVOC – Snohomish, WA
  14. Spokane Americans Red – Spokane, WA
  15. Spokane Blues – Spokane, WA
  16. Spokane Valley Royals – Spokane Valley, WA
  17. Walla Walla Wolf Pack – Walla Walla, WA

 

11u Teams (16 teams max)

  1. 406 Flyers – Billings, MT
  2. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  3. Columbia Reach – Richland, WA
  4. Farmers 11u – Brewster, WA
  5. Garco Baseball – Spokane, WA
  6. Helena All Stars – Helena, MT
  7. Diamond Dawgs – Spokane, WA
  8. Legends Baseball Club – Snohomish, WA
  9. Kennewick National Youth Baseball – Kennewick, WA
  10. Meridian 11u – Meridian, ID
  11. Seattle Bombers – Seattle, WA
  12. Showoff Baseball Club – Moses Lake, WA
  13. Spartan White – Sammamish, WA
  14. Spokane Valley Royals – Spokane Valley, WA

 

10u Teams (12 teams max – Extended to 20 teams )

  1. American Red – Spokane, WA
  2. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  3. Generals Baseball – Spokane, WA
  4. Hayden Norsemen – Hayden, ID
  5. Helena All Stars – Helena, MT
  6. Legends – Monroe,WA
  7. Mavericks – Spokane,WA
  8. Mission Valley Mariners – Post Falls, ID
  9. Pendleton Black Sox – Pendleton, OR
  10. Post Falls Baseball Club – Post Falls, ID
  11. Sandpoint Sasquatch – Sand Point, ID
  12. Spokane Americans – Blue – Spokane, WA
  13. Spokane Cubs – Spokane, WA
  14. Spokane Musketeers – Spokane, WA
  15. Spokane Orioles – Spokane, WA

 

9u Teams (8 teams max)

  1. Edge Baseball Club – Spokane Valley, WA
  2. Garco Baseball – Spokane, WA
  3. Legends Baseball – Monroe, WA
  4. Liberty Lake Elite – Liberty Lake, WA
  5. Spokane Valley Cannons – Spokane Valley, WA